26 فروردین 98 - 15:37

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

انعقاد قرارداد مستقیم شرکت مخابرات با کارگزاران روستای، مصداق بارز توجه به جایگاه نیروی انسانی است

انعقاد قرارداد مستقیم شرکت مخابرات با کارگزاران روستای، مصداق بارز توجه به جایگاه نیروی انسانی است

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: شرکت مخابرات ایران همواره در حفظ و رعایت شان والای کارکنان خود کوشا بوده و انعقاد قرارداد مستقیم با کارگزاران روستایی نیز مصداق بارز این مهم است.

به گزارش سیتنا، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با حضور در مجلس شورای اسلامی با دکتر خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس دیدار کردند.

مهندس سید مجید صدری، مدیرعامل و اعضای هیات‌ مدیره شرکت مخابرات ایران با حضور در مجلس شورای اسلامی، گزارشی از روند فرایند اجرای قرارداد مستقیم کارگزاران روستایی با شرکت مخابرات ایران را به دکتر سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ارائه دادند.

پس از ارائه گزارش توسط مدیرعامل از روند اجرای فرایند قرارداد مستقیم با کارگزاران روستایی، دکتر سلمان خدادادی ضمن تشکر از شرکت مخابرات ایران به جایگاه والای نیروی انسانی در سازمان اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: مخابرات ایران همواره در حفظ و رعایت شان والای کارکنان خود کوشا بوده و انعقاد قرارداد مستقیم با کارگزاران روستایی نیز مصداق بارز این مهم است.

سید مجید صدری نیز در این دیدار از تعامل و توجه مستمر و همیشگی شرکت مخابرات ایران و مجلس شورای اسلامی تشکر و قدردانی کرد و اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران همواره تلاش دارد تا با رعایت کلیه موارد قانونی و با استفاده از حداکثر ظرفیت منابع خود در جهت رسیدن به اهداف برنامه ریزی شده گام بردارد و تهیه و تنظیم قرارداد مستقیم کارگزاران مخابرات روستایی بر اساس آئین نامه استخدامی و توجه به رعایت تمامی موارد بر اساس قانون کاریکی از همین موارد بوده است.

در پایان دکتر سلمان خدادادی نیز از تعامل و ارتباط همیشگی شرکت مخابرات ایران و مجلس شورای اسلامی تشکر و قدردانی کرد و خواستار ادامه این روند شد.

منبع : سیتنا
طبقه بندی: شرکت مخابرات، - کارگراران مخابرات روستای ودفاتر ICT،

تاریخ : سه شنبه 27 فروردین 1398 | 12:33 ب.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان | نظرات
۱۳۹۸/۰۱/۲۶ ۰۹:۳۸:۰۲

در تماس با ایلنا مطرح شد؛
کارگزاران مخابرات روستایی: اگر قرارداد امضا نکنیم حقوق‌مان را نمی‌پردازند/ مدیرعامل مخابرات: قرارداد همه مزایا و رفاهیات را دارد و هیچ فشاری در کار نیست


کارگزاران مخابرات روستایی: اگر قرارداد امضا نکنیم حقوق‌مان را نمی‌پردازند/ مدیرعامل مخابرات: قرارداد همه مزایا و رفاهیات را دارد و هیچ فشاری در کار نیست

کارگزاران مخابرات روستایی کشور می‌گویند: فشارها برای امضای قراردادهای فاقد مزایای قانونی شدت گرفته است؛ این درحالیست که مدیرعامل مخابرات می‌گوید قراردادها واجد همه مزایای مندرج در قانون کار هستند و فشاری در کار نیست.

نمایندگان جامعه کارگزاران مخابرات روستایی کشور در تماس با خبرنگار ایلنا، از افزایش فشارها بر کارگزاران مخابرات روستایی انتقاد کردند.

به گفته‌ی این نمایندگان کارگری، معاونت مالی شرکت مخابرات ایران به ناظرین مالی مناطق مخابرات استان‌ها اعلام کرده است مادامی که کارگزاران مخابرات روستایی قرارداد ارسالی را امضا نکنند، حقوقی پرداخت نخواهد شد.

نمایندگان کارگزاران مخابرات روستایی کشور می‌افزایند: با این اقدامات قصد دارند کارگزاران را مجبور به پذیریش قراردادی نمایند که دارای اشکالات حقوقی و فنی‌ست تا از این مسیر بتوانند به اهداف خود در خصوص کم کردن هزینه‌های جاری شرکت رسیده و به اصطلاح سودآوری شرکت را افزایش دهند.

مجید صدری (مدیرعامل شرکت مخابرات ایران) در این رابطه می گوید: هیچ فشاری در کار نبوده؛ ما چون حکم دیوان عدالت مبنی بر لزوم دائمی شدن کارگزاران مخابرات روستایی صادر شده، قراردادهایی را تنظیم و به کارگزاران ارائه کردیم.

او در پاسخ به این سوال که اگر قرارداد را امضا نکنند، چه خواهد شد، گفت: براساس ضوابط شغلی، قرارداد باید امضا شود؛ اگر امضا نکنند، هم برای آنها مشکل پیش می‌آید و هم برای مجموعه مخابرات.

صدری در ارتباط با ماهیت قراردادها و ادعای کارگزاران مخابرات روستایی مبنی بر اینکه قراردادها فاقد مزایا و رفاهیات قانونی‌ست، گفت: قراردادهای تنظیم شده هرچه قانون کار گفته دارد؛ در واقع همه الزامات قانون کار و مصوبات شورای عالی کار در این قراردادها رعایت شده است و هیچ فشاری در کار نیست.

منبع : خبرگزاری ایلناطبقه بندی: شرکت مخابرات، - کارگراران مخابرات روستای ودفاتر ICT،

تاریخ : سه شنبه 27 فروردین 1398 | 08:28 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان | نظرات
دوشنبه / ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۲


تذکرات کتبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزیر ارتباطات در خصوص کارگزاران مخابرات روستایی

صحن مجلس

یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش ایسنا، اکبر رنجبرزاده در جلسه علنی امروز مجلس این تذکرات کتبی را به شرح ذیل قرائت کرد:

هاجر چنارانی و سیده حمیده زرآبادی به وزیر ارتباطات: بابت اجرایی نکردن ماده ۸۳ و سه رأی دیوان عدالت در خصوص کارگزاران مخابرات روستایی که به نفع کارگزاران مخابرات‌های روستایی صادر شده است ولی اجرا نمی‌شود؟

قاضی‌پور و محجوب به وزیر ارتباطات: تسریع در رسیدگی جدی به مشکلات کارگران مخابراتی روستایی بخش مخابرات.

بهروز بنیادی به وزیر ارتباطات: علت تهدید کارگران مخابرات روستایی به اخراج و یا عدم واریز حقوق و عدم تمدید قرارداد چیست؟

رضا علیزاده به وزیر ارتباطات: تسریع در رفع مشکلات حاکم بر روابط استخدامی کارگزاران دفتر مخابراتی روستایی.

اسدالله قره‌خانی به وزیر ارتباطات: چرا شرکت مخابراتی ایران براساس ماده ۸۶ قانون الحاق تنظیم بخشی از مواد مقررات دولت نسبت به استمرار بیمه و قرارداد مستقیم با کارگزاران مخابرات روستایی تا زمان بازنشستگی اقدام نمی‌کند؟

وحدتی به وزیر ارتباطات: علت عدم رسیدگی به مشکلات قرارداد کارگزاران مخابرات روستایی؟

حشمت‌الله فلاحت پیشه به وزیر ارتباطات: اجرای حکم دیوان عدالت اداری در خصوص کارگزاران مخابرات روستای.

ناصر شریفی به وزیر ارتباطات: شرکت مخابرات ایران برخلاف قانون و با قرارداد یک طرفه باعث تضییع حقوق کارگزاران مخابرات روستایی شده که موجی از نگرانی را در بین این قشر زحمت کش ایجاد کرده است. شایسته است اقدام لازم جهت حل مشکل آن‌ها اتخاذ شود.

محمد حسینی، ابراهیم رضایی، اکبر رنجبرزاده به وزیر ارتباطات: جلوگیری از اقدام شرکت مخابراتی ایران در خصوص انعقاد قرارداد با کارگران دفاتر مخابرات روستایی که براساس رأی دیوان عدالت اداری مغایرت دارد و موجب تضییع حقوق آن‌ها خواهد شد.


منبع : خبرگزاری ایسناطبقه بندی: - وزارت ارتباطات ، شرکت مخابرات، - کارگراران مخابرات روستای ودفاتر ICT،

تاریخ : سه شنبه 27 فروردین 1398 | 08:24 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان | نظرات
یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۰

سعیدی در تذکر شفاهی به وزیر ارتباطات :
خواستار مساعدت در پرداخت حق و حقوق دفاتر کارگزاران روستایی مخابرات شدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز ،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در نشست علنی امروز (یکشنبه، 25 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی خواستار مساعدت وزیر ارتباطات در پرداخت حق و حقوق دفاتر کارگزاران روستایی مخابرات به ویژه نیروهای ایثارگر مخابرات شد و افزود: علیرغم برگزاری چندین جلسه، هیچ اقدامی در جهت حل مشکل آن ها صورت نگرفته است.

منبع : خانه ملت
طبقه بندی: - کارگراران مخابرات روستای ودفاتر ICT،

تاریخ : یکشنبه 25 فروردین 1398 | 01:48 ب.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان | نظرات

24 فروردین 1398 05:39

دائمی شدن قراردادهای کارگزاران مراکز مخابرات روستایی با شرکت مخابرات ایران

دائمی شدن قراردادهای کارگزاران مراکز مخابرات روستایی با شرکت مخابرات ایران

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: در راستای تکریم و ارزش نهادن به زحمات کارگزاران روستایی، با تمام این کارکنان قرارداد دائم امضاء می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران، مهندس سید مجید صدری با اشاره به زحمات کارگزاران مخابرات روستایی در سراسر کشور که همواره موردتوجه مدیریت شرکت مخابرات ایران بوده است افزود: در راستای ارج نهادن به این تلاش‌ها و کاهش دغدغه‌های این عزیزان، قرارداد دائم تا زمان بازنشستگی با کارگزاران به امضاء می‌رسد.

 مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین اضافه کرد در تهیه این قرارداد تلاش شده تا با توجه به‌صرفه و صلاح کارگزاران و با رعایت قانون کار و آیین‌نامه استخدامی شرکت، موارد درخواست شده کارگزاران نیز تا جای ممکن در آن لحاظ شود.

 مهندس سید مجید صدری با تشریح محدودیت‌ها در منابع مالی شرکت و لزوم سرمایه‌گذاری در توسعه بخش‌های مخابراتی در سطوح مختلف افزود: علی‌رغم تمام هزینه‌ها با توجه به ارزش و اعتبار سرمایه انسانی کارگزاران روستایی برای شرکت مخابرات ایران، قرارداد دائم  با کارگزاران تهیه‌ و تنظیم شده که افزایش پرداختی‌های سال 1398  پس از امضای قرارداد توسط کارگزاران و تصویب شورای عالی کار  به این کارکنان  تعلق خواهد گرفت .

منبع : شرکت مخابرات ایران
 طبقه بندی: شرکت مخابرات، - کارگراران مخابرات روستای ودفاتر ICT،

تاریخ : شنبه 24 فروردین 1398 | 02:08 ب.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان | نظرات
http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/340/1017913/vazir980122.JPG

تاریخ : شنبه 24 فروردین 1398 | 10:58 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان | نظرات

محسن صادقی فعال فرهنگی و نویسنده

سقزرووداو: شیخ حسن مولان آبادی در سال ۱۰۷۳ ه.ق در هوار اردلان(دلو) روستای بست از توابع خورخوره سقز چشم بدنیا گشود مقدمات تحصیل را  نزد مادر بزرگوارشان خازلیخا آموخت سپس در حجره مسجد بست نزد پدر به تحصیل علوم اسلامی پرداختند، جهت تکمیل تحصیلات نزد ملااحمد وزله در باشماخ تیلکو، ملا عبداللطیف در گلتپه موکری( جهانگیرخان) و ملا محمد در ملقرنی سقز می‌روند و سرانجام در کوی سنجاق تحصیلات علوم اسلامی را به اتمام می‌رسانند.

پس از اتمام تحصیلات جهت دیدار با عرفای بنام و مرشدان طریقت سال ۱۱۱۳ه.ق به بغداد و دمشق سفر می‌کند، ضمن سیر و سلوک و ملاقات با شیخ یحیی علوی، قاسم علوان و محی الدین عفان و شیخ اسماعیل خلوتیه در طریقت‌های قادریّه و علوانیه شاذلیه و خلوتیه دربغداد و نزد درویش عاشور پسر عبدالفتاح کشمیری در طریقه سهروردی در دمشق مجاز به ارشاد ونیابت می گردد.

پس از بازگشت در سال ۱۱۱۸ه.ق ضمن تعمیر مسجد شیخ ابراهیم بە ساخت ایوانی تحت نام مزگه‌وته هاوینه (مسجد تابستانه) همت می‌گمارد و پس از آن همراه با خانواده به مولان آباد کوچ می‌کنند.

شیخ حسن تا سال ۱۱۲۷ه.ق در مولان آباد به کمک ملا رسول کاتب نوشتن ام‌القرآن را به اتمام می‌رساند سپس جهت تطبیق آن با نسخ معتبر راهی ممالک اسلامی می‌گردد، سال ۱۱۳۰ه.ق در دمشق کتاب افضل الصلوات قروانی را تسنیخ نموده، سرانجام چند سال آخر زندگی را در مولان آباد سپری و سال ۱۱۳۶ه.ق فوت می‌کنند.

نادر قلی افشار پس از رهایی از زندان ازبکان به خدمت حاکم ابیورد در می‌آید و پس از فوت حاکم، جانشین او می‌شود پس از آن به ملازمت ملک محمود سیستانی درآمده ‌و سپس در اواخر حکومت صفویان سپهسالار سپاه صفویان می‌گردد، هشت ماه پس از سقوط صفویان در سال ۱۱۴۸ه.ق به عنوان پادشاه در دشت مغان تاجگذاری می‌کند و سرانجام در سال۱۱۶۰ توسط سرداران سپاهش به قتل می‌رسد.

در خصوص دیدار شیخ حسن با نادر شاه افشار مرحوم شیخ ملای قادرآباد تیلکو (ملا شیخ محمد امین حسنی باکی) در بخشی از رساله خطی گل ارغوان که به زندگی شیخ حسن پرداخته چنین می‌نویسند:

“یک تکه سفره چرم بلغار کهنه در تکیه مبارکه مولان آباد می‌باشد وبه تواتر اهل محل رسیده که هدیه نادر شاه افشار است یک عصای چوبین که فعلا در تکیه بست موجود است بعنوان هدیه خدمت شیخ آورده و چند قریه هم تقدیم داشته….. خلاصه کلام فوت حضرت شیخ حسن ۱۱۳۶ه.ق تا موقع تاجگذاری و پادشاهی نادر شاه که ۱۱۴۸ بوده توافق ندارد ولی شیوع و تسلسل و تواتر اخبار اهل یک منطقه بی اصل و اساس نیست… نادرشاە در عصر لشکرکشی و نیابتش که ۱۵ سال طول کشیده به قریه مولان آباد آمده … هدایای مشهوره تقدیم داشته، واضح است که هدایای مذبوره مال نادرشاه می‌باشد مدارک در بین بوده و مانده ولی به نظر کاتب نرسیده”

آقای عرفان پارسا در پایان نامه خود که به تحلیل آثار، تالیفات و زندگی نامه شیخ حسن پرداخته است همسو با نظریات شیخ ملا و در خصوص این دیدار چنین می‌نویسد:

“…. به احتمال زیاد نادرشاه هنگامی که در مقام یک سردار جنگی بوده است باید در فاصله سالهای ۱۱۲۷ تا ۱۱۳۲ به دیدار شیخ حسن رفته باشد و این احتمال که در فاصله سالهای ۱۱۳۲ تا ۱۱۳۶ باشد ضعیف است زیرا در این فاصله زمانی مناطق کردنشین تحت تصرف خانه پاشای بابان بوده ….”

سپس ایشان در ادمه به برسی دلایل این ملاقات می‌پردازد و می‌نویسد:

“…. یکی از دلایل این ملاقات جلب توجه شیخ حسن برای جلوگیری از حمایت و ارتباط کردها با والیان عثمانی در موصل و کرکوک بوده زیرا شیخ در میان ساکنان کردستان جایگاه بسیار مورد احترامی داشته است و به این طریق نادر می‌توانسته از نزدیکی مردم با حاکمان عثمانی جلوگیری کند.

از طرفی، نزدیکی نادرشاه افشار به مذهب تسنن و تلاش او برای نزدیکی مذاهب تسنّن و تشیّع و از طرف دیگر، نایل شدن نادر شاه به صلح با سلاطین عثمانی از این طریق، می‌تواند دلیل دیگری برای این دیدار باشد.

باید به این نکته اذعان کرد، که نادرشاه در مقام سردار سپاه، کاملاً متوجه قدرت و نفوذ بیش از حد روحانیون شیعی مذهب در دربار صفویان بوده است و او که مخالف این امر بود، شاید می‌خواسته است با ایجاد رابطه و نزدیکی بیشتر با علمای اهل سنّت در مناطقی از ایران که هنوز بر مذهب تسنّن باقی مانده بودند جایگاه سیاسی خود را در میان سنّی مذهبان مرزهای ایران تثبیت و تحکیم کند.”

با توجه به اوضاع سیاسی، اجتماعی کردستان تحت حکمرانی اردلان در دوران حیات شیخ حسن و بالحاظ نمودن سالهای اقامت شیخ در زادگاهش، دیدار صورت گرفته باید در فاصله زمانی سال‌های ۱۱۱۸ تا ۱۱۲۷ و یا اواخر حیات شیخ یعنی ۱۱۳۲ به بعد صورت گرفته باشد.

با در نظر گرفتن قرنها حیات مداوم و نقش آفرینی دارالعلوم بست از زمان شیخ ذکریای مهاجر تا شیخ محمود پدر شیخ حسن که سیزده نسل پیوسته ودر هر شرایطی به تعلیم و تدریس پرداخته‌اند کوچ شیخ حسن همراه با خانواده این فرضیه را تداعی می‌نماید دیدار صورت گرفته در روستای بست بوده و علت کوچ شیخ به مولان آباد اهدای آبادیهای خورخوره و سرشیو به شیخ حسن توسط نادرشاه در دوران سپهسالاری سپاه صفوی بوده است. لازم بذکر است که روستاهای که به شیخ بخشیده شده در آن زمان اقطاع دولتی تحت تصرف خوانین اردلان بوده و با اهداف سیاسی و بمنظور سروسامان دادن به اوضاع نابسامان منطقه در آن دوران به شیخ حسن اهدا شده است.

احتمال دوم که این دیدار در سالهای پایانی حیات شیخ حسن در مولان آباد صورت گرفته باشد دور از ذهن نیست چرا که در آن زمان کردستان توسط خانه پاشای بابان از پاشاهای دولت عثمانی اداره می‌شد لذا نادر شاه با پیشکش کردن این هدایا و بخشیدن این روستاها خواسته اقتدار از دست رفته حمکرانان اردلان را با حمایت شخصیتهای صاحب نفوذ منطقه برگرداند که نهایتا سال ۱۱۴۲ با دخالت مستقیم نادرشاه این مناطق به قلمرو حکمرانان اردلان برگردانده شد.

آنچه مشخص است دیدار شیخ حسن با نادرشاه قبل از تاجگذاری صورت گرفته و هدف این دیدار فارغ از مسائل مذهبی و جلوگیری از نفوذ والیان سنی مذهب دولت عثمانی در سرزمینهای مرزی بیشتر تثبیت اوضاع سیاسی و اجتماعی کردستان و بازگرداندن اقتدار دوباره حکمرانان اردلان در منطقه مد نظر بوده است.
طبقه بندی: - فرهنگی،

تاریخ : شنبه 17 فروردین 1398 | 11:52 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان | نظرات

۰۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲

ابلاغ بخشنامه دستمزد ۹۸ / مزد روزانه کارگران ۵۰ هزار و ۵۶۲ تومان شد

پس از مصوبه جلسه ۲۸۲ شورایعالی کار ؛ " شریعتمداری" ، بخشنامه مزد سال ۹۸ را ابلاغ کرد.ابلاغ بخشنامه دستمزد 98 / مزد روزانه کارگران 50 هزار و 562 تومان شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، "محمد شریعتمداری " وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی پس از مصوبه دویست و هشتاد و دومین نشست شورایعالی کار ، بخشنامه حداقل مزد سال 1398 رابه واحدهای مشمول قانون کار ابلاغ کرد .

متن این بخشنامه به شرح زیر است :

شورایعالی کار با حضور نمایندگان سه گروه (دولت ،کارفرمایان و کارگران ) در جلسه مورخ 1397.12.27پس از بحث و بررسی راجع به تعیین حداقل مزد سال 1398، در اجرای ماده (41) قانون کار با در نظر گرفتن مصالح کارگران در انطباق هر چه بیشتر میزان درآمد آنان با سطح معیشت و هم چنین با توجه به مقتضیات بنگاه های تولیدی وکارفرمایان و شرایط اقتصادی جامعه موارد زیر را به اجماع و اتفاق آرا مورد تصویب قرار داد.

1- از اول سال 1398حداقل مزد روزانه با نرخ یکسان برای کلیه کارگران مشمول قانون کار (اعم از قرارداد دائم یا موقت) مبلغ 505627 ریال (پانصد و پنج هزار و ششصد و بیست و هفت ریال) تعیین می گردد. همچنین از اول سال 1398 سایر سطوح مزدی نیز روزانه 13 درصد مزد ثابت یا مزد مبنا (موضوع ماده 36 قانون کار) به اضافه روزانه 87049 ریال به نسبت آخرین مزد در سال 1397 افزایش می یابد.

 تبصره: با اعمال افزایش این بند مزد شغل کارگران مشمول طرح های طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز مزد ثابت سایر کارگران نباید از مبلغ 505627 ریال (پانصد و پنج هزار و ششصد و بیست و هفت ریال) بند (1) کمتر شود.

2- به کارگرانی که در سال 1398 دارای یک سال سابقه کار شده یا یک سال از دریافت آخرین پایه سنواتی آنان گذشته باشد، روزانه مبلغ 23333 ریال نیز به عنوان پایه (سنوات) پرداخت خواهد شد.

تبصره 1: پرداخت مبلغ مربوط به پایه سنواتی کارگران مشمول طرح های طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با در نظر گرفتن رقم فوق الذکر برای گروه یک با توجه به دستورالعمل و جدول اعلامی توسط اداره کل روابط کار و جبران خدمت صورت می گیرد.

تبصره2 : به کارگران فصلی به نسبت مدت کارکردشان در سال 1397، میزان مقرر در این بند یا تبصره یک آن حسب مورد تعلق خواهد گرفت.

تبصره3 : بر اساس مصوبه مورخ 1397.12.27شورای عالی کار و در راستای تقویت مهارت محوری و   بهره مندی تمامی کارگران و در نتیجه رضایتمندی کارگران با سابقه، از ابتدای سال 1398 همه کارگران دارای قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یک سال سابقه کار شده و یا یک سال از دریافت آخرین پایه (سنوات) آنان در همان کارگاه گذشته باشد، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه حساب کرده باشند یا خیر، مشمول دریافت پایه (سنوات) خواهند بود.

3- بر اساس مصوبه مورخ 1387.07.21شورای عالی کار و در جهت افزایش رضایتمندی کارگران و کارفرمایان و به منظور تثبیت و تسری به تمامی کارگران، اعم از دائم و موقت مقرر شد از ابتدای سال 1398 کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار به عنوان مزایای رفاهی و انگیزه ای موضوع تبصره 3 ماده 36 قانون کار بابت هر کارگر (اعم از متاهل یا مجرد) ماهانه مبلغ 1900000 ریال از سوی کارفرمایان به آنان پرداخت گردد.

4- ضوابط مربوط به چگونگی نحوه اعمال افزایش مقرر در بند (1) و تبصره یک بند (2) در کارگاه هایی که دارای طرح طبقه بندی مشاغل می باشند و نیز در مورد کارگران کارمزدی و هم چنین چگونگی ارتقاء طبقه شغلی به موجب دستورالعمل های اداره کل روابط کار و جبران خدمت خواهد بود.

5- مقررات این مصوبه شامل حال دانش آموزان و دانشجویانی که در ایام تعطیلات تابستانی در سال 1398 به طور موقت در کارگاه ها اشتغال می یابند نخواهد شد.

6- واحدهای مشمول قانون کار به منظور ایجاد رابطه هر چه بیشتر مزد و مزایا با بهره وری و تولید و ایجاد انگیزه بیشتر در بین کارکنان خود، علاوه بر اجرای این مصوبه می توانند نسبت به افزایش و برقراری مزد و مزایا در قالب موافقت نامه های کارگاهی و پیمان های دسته جمعی و پس از تائید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام نمایند.

 محمد شریعتمداری

منبع : خبرگزاری تسنیمطبقه بندی: - اقتصادی،

تاریخ : شنبه 10 فروردین 1398 | 01:43 ب.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان | نظرات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic