تبلیغات
انجمن صنفی کارگری مراکز مخابرات روستای شهرستان سقز - مطالب بهمن 1395
بر اساس اظهارنظرنامه شماره 217216 , مورخه 1391/12/28 مدیرکل  روابط کار و جبران خدمت وزارت کار ,روز سی ام اسفند ماه 1395 جزء تعطیلات رسمی کارگران محسوب میشود و اگر کارکنان مشمول قانون کار در آن روز با تأیید کارفرما مشغول به کار باشند ,از ساعت اول مستحق دریافت اضافه کار خواهند بود.

http://s3.picofile.com/file/8286581542/28.jpg
طبقه بندی: - اجتماعی،

تاریخ : شنبه 30 بهمن 1395 | 10:34 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات
۲۸ بهمن ۹۵ – تذکر نمایندگان مجلس به رئیس جمهور درخصوص تعیین نرخ دستمزد کارگران

به گزارش ایلنا، ۴۵ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکری کتبی به رئیس جمهور، خواستار ابلاغ تعیین نرخ دستمزد کارگران بر اساس محاسبات اعلامی بانک مرکزی و مرکز آمار به اعضای شورای عالی کار شدند.
در این تذکر نمایندگان آمده است:بر اساس ماده ۴۱ قانون کار میزان مزد کارگران با توجه به شاخصه های  تورمی که از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مرکز آمار کشور تعیین شده برای ۱۴ قلم کالای اساس در سال ۹۵ هیچگونه سنخیتی نداشته است.
هم اکنون نیز در نحوه محاسبه حقوق کارگران ۶۰ درصد حقوق آنها محاسبه نشده، یعنی ۴۰ درصد ارزش واقعی حقوق خود را دریافت ننموده اند از طرف بنا بر شاخص های سال ۱۳۹۵ حداقل حقوق دستمزد کارگران برای جبران هزینه های معیشتی در سال ۱۳۹۵ می بایستی 26/558/350 ریال در نظر گرفته شود.
لذا لازم است با توجه به وضعیت معیشتی قشر کارگر وضعیف جامعه به وزرای تعاون کار ورفاه اجتماعی، صنعت،معدن وتجارت ،امور اقتصادی ودارایی ابلاغ فرمائید در تعیین نرخ حداقلی کارگران تمامی محاسبات  اعلامی بانک مرکزی ومرکز آمار ایران برای یک خانواده ۴ نفره در نظر گرفته شود بطوریکه شورای عالی کار حداقل حقوق دستمزد کارگران را  26/558/350 ریال محاسبه ودر نظر بگیرد.

http://s1.picofile.com/file/8286581876/028.jpgطبقه بندی: - کارگراران مخابرات روستای ودفاتر ICT،

تاریخ : شنبه 30 بهمن 1395 | 10:31 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات

از جمله اقدامات جالب در شبکه بانکی این است که پس از قانونی شدن دریافت هزینه بابت ارسال پیامک صورت حساب، اکنون یک بانک دولتی بابت اطلاع‌رسانی پیامکی از مشترکانی که موبایل ندارند مبلغ 10 هزار تومان کسر می‌کند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، برخی از کارگزاران دفاتر ICT روستایی از اعتراض برخی مشتریان این دفاتر در روستاها بابت کسر نادرست یک هزینه از حساب بانکی آنها خبر می‌دهند. 

پست‌بانک در دفاتر ICT روستایی دارای شعبه است و به روستائیان خدمات بانکی ارائه می‌کند که طبق اعلام کارگزاران دفاتر ICT روستایی، پست بانک نیز مانند سایر بانک‌ها مبلغی را برای ارسال پیامک صورتحساب از مشترکان دریافت می‌کند.

اما این مبالغ گاهی از مشتریانی کسر شده که اصلاً موبایل برای دریافت خدمات اطلاع‌رسانی پیامک ندارند.

علاوه بر این کسر اشتباه هزینه، شمار زیادی از مشتریان پست بانک در روستاها به علت کهولت سن یا عدم آشنایی با این نوع خدمات، اساساً از خدمات بانکداری پیامکی استفاده نمی‌کنند و حتی به درستی از مفهوم آنها سر درنمی آورند.
طبقه بندی: - کارگراران مخابرات روستای ودفاتر ICT،

تاریخ : سه شنبه 26 بهمن 1395 | 10:35 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات

آغاز ساده‌سازی ارایه خدمات مخابرات/ تغییر نام تلفن ثابت بدون حضور مالک اولیه ممکن شد

خبرگزاری فارس: آغاز ساده‌سازی ارایه خدمات مخابرات/ تغییر نام تلفن ثابت بدون حضور مالک اولیه ممکن شد

معاون مخابرات با اشاره به آغاز نخستین مرحله ساده سازی ارایه خدمات در مراکز مخابراتی، گفت: تغییر نام تلفن ثابت بدون حضور مالک اولیه، تغییر نام تلفن ثابت مالکان حقوقی و تغییر مکان تلفن ثابت با احراز هویت مشمول مقررات جدید شده است.


ادامه مطلب

طبقه بندی: شرکت مخابرات،

تاریخ : یکشنبه 24 بهمن 1395 | 12:45 ب.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات
هفتاد و دومین مرحله یارانه نقدی به مبلغ ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان از نیمه شب سه شنبه، از سوی سرپرستان خانوار قابل برداشت خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، یارانه بهمن ماه، نیمه شب سه‌شنبه ۲۶ بهمن ماه از سوی دولت واریز می‌شود.

بر این اساس هفتاد و دومین مرحله یارانه نقدی به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان از ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۲۶ بهمن ماه، از سوی سرپرستان خانوار قابل برداشت خواهد بود.
طبقه بندی: - اقتصادی،

تاریخ : شنبه 23 بهمن 1395 | 11:46 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات

یک کارشناس حوزه کار براساس شواهد موجود پیش بینی کرد حداقل دستمزد کارگران برای سال 1396بین 13 تا 15 درصد افزایش یابد.


«حمید حاج اسماعیلی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، درباره تعیین حداقل دستمزد سال 1396 گفت: حداقل دستمزد کارگران که هر ساله از سوی شورای عالی کار تعیین می شود باید با اتکا به شاخص های کلان اقتصادی مانند خط فقر محاسبه شود.
وی با بیان اینکه شاخص خط فقر می تواند در چانه زنی برای ارتقای حداقل دستمزد کارگران موثر باشد، تاکید کرد: تردیدی نیست نمی توانیم خط فقر را ملاک قرار دهیم اما نمایندگان کارگری می توانند تلاش کنند فاصله حداقل دستمزد را با این شاخص کمتر کنند.
به گفته فعال حوزه کار، حداقل دستمزد باید با درنظر گرفتن مسائل صنفی، جغرافیایی و متناسب با بهره وری در واحدهای اقتصادی تعیین شود.
حاج اسماعیلی با اشاره به اینکه مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خط فقر را 18 میلیون ریال( 1.8میلیون تومان) محاسبه کرده است،گفت: این رقم ملاک خوبی است و می تواند همین نرخ را معیار چانه زنی قرار داد.
کارشناس حوزه کار افزود: شورای عالی کار می تواند از سازمان های مربوطه نظیر معاونت رفاه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، بانک مرکزی و مرکز آمار ایران بخواهد شاخصی را برای خط فقر تعیین کنند تا بتوان حداقل دستمزد را با در نظر گرفتن آن مورد بررسی قرار داد.
حاج اسماعیلی معتقد است، در نظر گرفتن شاخص های یاد شده در تعیین حداقل دستمزد موثر است. دولت می تواند به کارگران یارانه غیرنقدی تخصیص دهد، به طوری که کسری دستمزد کارگران با خط فقر با دادن بن های کارگری جبران شود.
وی یک راه دیگر جبران کسری دستمزد کارگران با خط فقر را دادن ودیعه مسکن به کارگران عنوان کرد که می توان با دریافت سود منطقی از کارگران در حل مشکل مسکن به آنان کمک کرد.
حاج اسماعیلی راهکار دیگر بهبود زندگی کارگران را ارتقای دفترچه های درمان ذکر کرد و گفت: هم اکنون درمانگاه های محدودی برای درمان کارگران وجود دارد و در صورتی که بتوانیم این مراکز را گسترش دهیم به کارگران در ارائه خدمات بهداشتی کمک کرده ایم.
حاج اسماعیلی معتقد است، دستمزد کارگران باید بر اساس صنف، منطقه ای که زندگی می کنند و حتی بهره وری کارگران در بنگاه های اقتصادی تعیین شود.
به گفته این فعال حوزه کار، در صورتی که به موضوع حداقل دستمزد کارگران بی توجه باشیم به طور یقین هزینه های اجتماعی به دلیل نبود رفاه مناسب خانواده های کارگری افزایش می یابد.
وی گفت: نمایندگان کارگری با ایجاد کمیته های تخصصی براحتی می توانند نظر شورای عالی کار را به افزایش منطقی حداقل دستمزد کارگران معطوف کنند.
حاج اسماعیلی تاکید کرد، دستمزد ناکافی امنیت روانی خانواده های کارگری را بر هم می زند. نمایندگان کارگری و کارفرمایی و همچنین نمایندگان دولت در شورای عالی کار باید موضوع حداقل دستمزد کارگران را جدی بگیرند زیرا مکفی نبودن آن صدمات جبران ناپذیری بر جامعه دارد.
به گزارش ایرنا، شورای عالی کار حداقل دستمزد کارگران را برای سال جاری هشت میلیون و 120 هزار ریال ( 812هزار تومان) تعیین کرده بود.
تعیین حداقل دستمزد هر ساله بر اساس بند یکم ماده 41 قانون کارانجام می شود. در این بند بر درنظر گرفتن نرخ تورم از سوی مراجع رسمی تاکید دارد.
ماده 41 قانون کار دارای دو بند است که از یکسو نرخ تورم و از سوی دیگر سبد هزینه خانوار است که به طور معمول در سال های گذشته همواره سبد هزینه خانوار مغفول مانده و تنها ملاک تعیین دستمزد نرخ تورم است.
طبقه بندی: - اجتماعی،

تاریخ : چهارشنبه 20 بهمن 1395 | 11:52 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات

جلسه کارگره مزد سال 96 شورای عالی کار روز گذشته (دوشنبه 18 بهمن‌ماه) به منظور تعیین معیاری واحد برای برآورد هزینه‌های مربوط به اقلام خوراکی‌ و آشامیدنی‌های خانوار‌های کارگری، تشکیل جلسه داد.


ادامه مطلب

طبقه بندی: - اجتماعی،

تاریخ : سه شنبه 19 بهمن 1395 | 11:25 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات

معاون وزیر کار از نهایی شدن رقم دستمزد در هفته پایانی اسفندماه خبر داد و گفت: وقتی می‌توانیم از بهبود وضع معیشت نیروی کار ابراز رضایت کنیم که حداقل بتواند نیمی از حقوقش را پس انداز کند. دستمزد

سیدحسن هفده‌تن در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در مورد تعیین دستمزد با توجه به تشکیل جلسات کارگروه تخصصی مزد، هر دو گروه کارگری و کارفرمایی باید به توافق برسند و نظر پیشنهادی خود را ارائه دهند. طبعا هرگونه تصمیم در خصوص دستمزد سال ۹۶ با همراهی شرکای اجتماعی و مبتنی بر سه‌جانبه گرایی خواهد بود.

وی افزود: در بحث دستمزد تنها افزایش مزد مطرح نیست بلکه درصدد هستیم تا قدرت معیشت کارگران هم بالا برود و کارگران بتوانند از دستمزد خود پس انداز کنند.

هفده‌تن درباره ملاک تعیین دستمزد کارگران گفت: ماده ۴۱ قانون کار دو شاخص نرخ تورم و معیشت نیروی کار را مدنظر قرار داده است و بر همین اساس باید راهکاری اندیشیده شود که علاوه بر افزایش بهره‌وری بنگاه، قدرت خرید کارگر هم بالا برود.

معاون روابط کار وزیر کار با بیان اینکه قدرت معیشت کارگران از سال ۸۴ یک سوم شده است، افزود: اعتقاد ما بر این است که باید بدون آنکه به انتظارات تورمی جامعه دامن زده شود توان معیشت کارگران را بهبود ببخشیم. وقتی می‌توانیم از بهبود وضع زندگی نیروی کار ابراز رضایت کنیم که قادر باشد حداقل پنجاه درصد حقوقش را پس انداز کند.

هفده‌تن در پایان با اشاره به پایین بودن سهم دستمزد در قیمت تمام شده تولید گفت: برای آنکه دستمزد به شکل مطلوبی تعیین شود، هزینه‌های مبادله و قیمت تمام شده تولید باید کاهش پیدا کند. در آن صورت با اصلاح سهم دستمزد در قیمت تمام شده رضایت نیروی کار فراهم می‌شود.
طبقه بندی: - کارگراران مخابرات روستای ودفاتر ICT، - اجتماعی،

تاریخ : سه شنبه 19 بهمن 1395 | 10:24 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات

پس از مرگ 5 کولبر در ارتفاعات مرزی سردشت، این بار یک کولبر نوزده ساله در ارتفاعات پیرانشهر، و باز هم بر اثر برف و ریزش بهمن جان خود را از دست می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سه شنبه دوازدهم دی ماه، درست سه روز بعد از گرفتار شدن 16 کولبر در ارتفاعات سردشت و مرگ تعدادی از آنها، ریزش بهمن در ارتفاعات سی چومان پیرانشهر، به مرگ یک کولبر جوان می‌انجامد

.مرگ کولبری دیگر در ارتفاعات «سی‌چومان» پیرانشهر/ متوفی فقط 19 سال داشت

از قرار معلوم، حادثه دوشنبه شب (یازدهم بهمن) رخ می‌دهد و سه کولبر در زیر برف در ارتفاعات مدفون می‌شوند. پس از این حادثه، نیروهای امداد و نجات اعزام می‌شوند؛ حتی کوهنوردان محلی به کمک می‌آیند؛ پس از ساعتها تلاش، صبح سه‌شنبه این سه کولبر از زیر آوار برف بیرون می‌آیند، اما یکی از این کولبران، به علت سرما زدگی زیاد، جان خود را از دست می‌دهد. دو مصدوم دیگر هم برای ادامه مداوا به بیمارستان منتقل می‌شوند.

سلیمان فراز مهر، رئیس جمعیت هلال احمر پیرانشهر، در مورد مرگ یکی از این کولبران گفته‌است: متاسفانه با توجه به اینکه این 3 نفر کولبر گرفتار شده در کوهستان های پیرانشهر از هم فاصله داشتند در ساعتهای اولیه ی پیدایش آنها گزارش شد که هر سه نفر در سلامت کاملا هستند و با توجه به اعلام گزارشات لحظه به لحظه خبر سلامت هر 3 نفر اعلام شد ولی متاسفانه پس از گذشت چند لحظه معلوم شد که دو نفر از آنها که در کنار هم قرار دارند در وضعیت مساعدی هستند اما نفر سوم به علت وضعیت جسمانی ضعیف خود موفق به همراهی آنها نشده و در نتیجه بر اثر شدت سرما در همان محل جان خود را از دست می‌دهد.

کولبر متوفی به نام امید خضریان آذر، اهل اشنویه، فقط 19 سال داشته است و هویت مصدومان نیز این طور اعلام شده‌است: مهران درویش پور،اهل اشنویه، 19 ساله و جعفر عبدال میرآباد،اهل روستای جلدیان، 40 ساله.

این حادثه تنها سه روز پس از مدفون شدن 16 کولبر در ارتفاعات سردشت رخ داده‌است. در حادثه سردشت، 4 نفر از کولبران در دم جان خود را از دست می‌دهند و یکی دیگر از مصدومان نیز در بیمارستان فوت می‌کند.

کولبری در کردستان، از جمله مشاغل بسیار پرخطر محسوب می‌شود و هرساله تعداد زیادی از کارگران کولبر کردستان، که اکثریت قریب به اتفاق آنها کارگران ساختمانی و فصلی هستند و در فصل زمستان از جبر بیکاری به این شغل روی می‌آورند،  جان خود را در اثر حوادث مختلف از دست می دهند.
طبقه بندی: - استان كردستان،

تاریخ : چهارشنبه 13 بهمن 1395 | 11:39 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات
دوشنبه / ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ / ۱۸:۴۸
 
فرصت کمیسیون صنایع به وزیر ارتباطات برای آماده سازی مستندات

http://cdn.isna.ir/d/2016/06/29/3/57311483.jpg?ts=1484427484009

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون، شش نفر از نمایندگان مجلس سوالاتشان را از محمود واعظی پرسیدند که ۲ نفر قانع و ۴ نفر بقیه قانع شدن یا نشدن خود را منوط به بررسی کاشناسی مستنداتی کردند که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ۲ تا ۱۰ روز فرصت دارد آنها را آماده کند.

سعید باستانی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: آقایان پورابراهیمی، جاسمی، قاضی‌پور، دلخوش، محمودزاده و حاجی دلیگانی سوالاتی در خصوص علت انحصار در تولید کابل تلفن در برخی کارخانجات و علت افزایش واگذاری تلفن ثابت در کشور، علت فعال شدن رومینگ روی خط تلفن همراه و علت آنتن دهی ضعیف تلفن همراه در استان کرمانشاه، عدم توجه به دفاتر آی سی تی روستایی و عدم توجه به معیشت و رفاهی کارکنان شرکت مخابرات ایران، عدم برخورد با افراد ضدانقلاب و معاند در فضای مجازی، علت ضعف گسترده در مدیریت شرکت مخابرات و فقدان امکانات مخابراتی و اینترنتی در اغلب روستاهای کشور و عدم کنترل محتوای فضای مجازی مطرح کردند.
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس از قانع شدن قاضی پور و پورابراهیمی سخن گفت و افزود: سایر نمایندگان سوال کننده به وزیر از ۲ تا ۱۰ روز فرصت دادند تا توضیحات مستند خود را آماده و ارائه کنند.
وی تصریح کرد: وزیر در پاسخ به دلیل افزایش قیمت واگذاری تلفن ثابت گفت که در گذشته ۵۰ هزار تومان هنگام ثبت نام و بقیه مبلغ روی قبوض تلفن ثابت از مشترکان دریافت میشد. هزینه هر خط تلفن ثابت در مناطق دورافتاده بین ۷۰۰ تا ۷۵۰ هزار تومان است، با این استدلال میانگین قیمت در مناطق مختلف کشور ۲۰۰ هزار تومان تعیین شد که نیمی از این مبلغ را هنگام ثبت نام و نیم دیگر در قسط ۱۲ ماهه از مشترکان دریافت می‌شود.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از اصرار نمایندگان سوال کننده بر ارائه مستندات مستدل توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای بررسی دقیق ادعاهای مطرح شده سخن گفت.
باستانی ادامه داد: بسته به نوع سوال قرار شد ۲ تا ۱۰ روز نمایندگان سوال کننده با وزیر و معاونان وزیر جلسه مشترک برگزار کنند و بعد، نظر خود را درباره قانع شدن یا نشدن به کمیسیون اعلام کنند.طبقه بندی: - وزارت ارتباطات ،

تاریخ : سه شنبه 12 بهمن 1395 | 01:47 ب.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات
قبض‌های تلفن ثابت چگونه محاسبه می‌شود؟

مروری بر مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی تاحدی گویای نحوه محاسبه قبوض تلفن ثابت است.

 

 در گذشته‌ای نه چندان دور محاسبه مبلغ قبض‌های تلفن بر اساس پالس صورت می‌گرفت و برای استان‌ها و شهرهای مختلف تعرفه‌هایی مجزا وجود داشت که اطلاع یافتن از تعرفه تمامی استان‌ها دشواری‌های خاص خود را به همراه داشت. اکنون مدتی است این شیوه محاسبه منسوخ شده و به منظور ساده سازی فرآیند محاسبه مبلغ قبض‌های تلفن تعرفه‌هایی جدید اعمال شده است.

 

بر این اساس با اجرای طرح هم‌کدسازی شماره‌ها قرار بر آن شده است که کلیه مکالمات ثابت به ثابت درون استانی با یک تعرفه واحد و تمامی مکالمات بین استانی نیز تنها با یک تعرفه محاسبه شوند.

 

بدین ترتیب هر دقیقه مکالمه ثابت به ثابت داخل استانی ۴۵ ریال، هر دقیقه مکالمه ثابت به ثابت بین استانی ۳۳۰ ریال و هر دقیقه مکالمه ثابت به همراه معادل ۶۲۵ ریال در قبوض محاسبه می‌شوند.

 

محاسبه کارکرد مشترکان برای تمامی مکالمات تلفن ثابت به ثابت بین استانی و ثابت به تلفن همراه براساس ثانیه انجام و برای کارکردهای زیر ۳۰ ثانیه به نیم دقیقه گرد و محاسبه می شود.

 

همچنین علاوه بر مبالغ مربوط به مکالمه رقمی نیز به عنوان آبونمان برای تلفن‌های ثابت لحاظ می‌شود که محاسبه آبونمان نیز به نوعی بر اساس کارکرد خط صورت می‌گیرد بدین ترتیب که در مجموع چند سطع تعرفه‌ای به عنوان آبونمان ثابت در نظر گرفته شده که در این زمینه حتی اگر مشترک هیچگونه استفاده‌ای از تلفن خود نداشته باشد هم این ارقام لحاظ می‌شود.

 

این رقم برای شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، کرج، اهواز و شیراز ماهیانه معادل ۳۶۰۰ ریال بوده و در سایر شهرهای مرکز استان با رقمی معادل ۳۰۰۰ ریال محاسبه می‌شود. شهرهای مختلف غیر از مراکز استان نیز ملزم به پرداخت ابونمانی معادل ۲۱۰۰ ریال می‌شوند و بخش‌ها و روستاها نیز آبونمانی ۱۰۰۰ ریالی تعلق می‌گیرد.

 

آبونمان متغیر نیز بر اساس کارکرد خط در نظر گرفته می‌شود که در این خصوص در صورتی که کارکرد خط در شهرهای بزرگ اشاره شده تا ۱۰۰۰ تومان باشد آبونمان متغیر معادل ۲۴۰۰ ریال، در مراکز استانی معادل ۲۰۰۰ ریال، در شهرهای مختلف ۱۹۰۰ ریال و در روستاها رایگان تلقی می شود.

 

در کارکردهای بین هزار تا ۱۰ هزار تومان نیز این رقم برای شهرهای بزرگ ۵۴۰۰ ریال، مراکز استانها ۵۰۰۰ ریال، سایر شهرها ۳۹۰۰ ریال و برای روستاها بدون هزینه لحاظ می‌شود.

 

همچنین در صورتی که کارکرد خط بیش از ۱۰ هزار تومان باشد، آبونمان متغیر برای شهرهای بزرگ معادل ۸۴۰۰ ریال، برای مراکز استانی به نرخ ۷۰۰۰ ریال و برای سایر شهرها ۴۹۰۰ ریال محاسبه می‌شود.

 

نکته دیگر آنکه بر اساس مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مخابرات مجاز است رقمی را به عنوان حداقل کارکرد برای تمامی خطوط تلفن ثابت لحاظ کند، بدین ترتیب حتی اگر مشترک هیچگونه استفاده‌ای از خط خود نداشته باشد هم ملزم به پرداخت این رقم در قبض خود خواهد شد.

 

حداقل کارکرد هر خط تلفن ثابت در روستاها به صورت ماهانه به میزان ۲۰۰ دقیقه (درون استانی) معادل ۹۰۰۰ ریال و برای سایر مشترکین ۳۳۰ دقیقه (درون استانی) معادل ۱۴۸۵۰ ریال تعیین و محاسبه می شود


طبقه بندی: شرکت مخابرات،

تاریخ : یکشنبه 10 بهمن 1395 | 09:58 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان گفت: در راستای استقرارسیستم الکترونیکی و ایجاد کارت الکترونیک درمان؛سازمان تامین اجتماعی نسبت به استقرار سیستم ویزیت الکترونیک بیماران و حذف دفترچه های درمانی آنان در مراکز ملکی این سازمان در سراسر کشور اقدام کرده است.

به گزارش ایلنا، هوشنگ فولادی افزود: بر این اساس طرح حذف دفترچه های درمانی در استان کردستان نیز اجرایی می شود.

وی گفت: معاونت درمان این سازمان موظف شده است تا بصورت سیستماتیک و با تدوین شاخص ها و پارامترهای کمی و کیفی نسبت به حذف دفترچه درمانی اقدام کند.

فولادی اظهار داشت: درمان یکی از مهمترین خدمات حمایتی سازمان تامین اجتماعی است  که به نوعی معرف اعتبار سازمان بالاخص برای آندسته از افردای که تازه بیمه می شوند، محسوب می شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان کردستان با اشاره به تنوع ارائه خدمات درمانی در بخش درمان مستقیم افزود: بیمه شدگان تامین اجتماعی در بخش درمان مستقیم می‌توانند با مراجعه به یکی از بیمارستان‌ها و یا مراکز بهداشتی درمانی متعلق به سازمان از خدمات درمانی و پزشکی مورد نیاز به صورت رایگان بهره مند شوند.حذف دفترچه در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان کردستان

دکتر فولادی تصریح کرد: با عنایت به التزام استقرار سیستم الکترونیکی درمان کشور و بهره مندی از پرونده های الکترونیک و لزوم ایجاد کارت الکترونیک درمان برای تمامی بیمه شدگان این سازمان؛‌ مدیریت درمان تامین اجتماعی استان کردستان نسبت به استقرار و انجام پروسه ویزیت الکترونیک بیماران و حذف دفترچه های درمانی آنان در مراکز ملکی تامین اجتماعی اقدام نموده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان کردستان افزود: با اجرای این طرح، بیماران بصورت آنلاین پرونده الکترونیکی داشته و حفظ و دسترسی سریع و مناسب به سوابق پزشکی درمانی آنان مرتفع می شود.

وی خاطر نشان کرد: وضعیت استان کردستان از لحاظ اجرایی نمودن این طرح مناسب است و امیدوارم با اجرای این طرح و ایجاد پرونده الکترونیکی سلامت، تجویز توسط پزشکان، تصمیم گیری درباره ادامه روند درمان و دسترسی به سوابق بیماران به آسانی انجام پذیرد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان کردستان افزود: با اجرای طرح الکترونیکی ویزیت بیماران، علاوه بر دقت نظر و زمان کافی پزشکان برای ویزیت بیماران و کاهش احتمال عوارض داروئی و ضریب خطای دستورات پزشکی، در زمینه هزینه های چاپ و نگهداری دفتر چه های درمانی نیز می توان کلی صرفه جویی کرد که این خود یک گام اساسی در راستای اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل است.

فولادی نهایی شدن این برنامه را گامی بلند و بستری مناسب برای تحقق امر خطیر کارت سلامت الکترونیک برشمرد و از همکاران خواست در این زمینه با سرعت و دقت بیشتری تلاش کنند.
طبقه بندی: - استان كردستان،

تاریخ : چهارشنبه 6 بهمن 1395 | 02:18 ب.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات

باسلام

ازکلیه همکاران دفاترICTروستای شهرستان تقاضادارم که فردامورخه 7/11/95 جلسه

درپست بانک مرکزی راس ساعت 8 صبح برگزارمی شودازکلیه همکاران تقاضادارم که

همه حضور داشته باشند

 
طبقه بندی: - کارگراران مخابرات روستای ودفاتر ICT،

تاریخ : چهارشنبه 6 بهمن 1395 | 09:30 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات

طرح بازنشستگی تشویقی ویژه مشاغل کارمندی و پایین تر در مخابرات اعلام شد.

مخابرات ما- بالاخره صبوری ها نتیجه داد  و طرح تشویقی بازنشستگی اعلام شد.

این طرح همانطور که بارها اعلام کرده ایم ویژه مشاغل کارمندی و پایین تر است.به بیان دیگر دارندگان مدرک دیپلم و پایین تر , در صورتی که در مشاعل کارمندی مشغول بکار باشند مشمول این طرح خواهند شد.

دارندگان مدارک فوق دیپلم و بالاتر مشمول طرح نخواهند بود.

افرادی که در مشاغل کاردانی و یا کارشناسی مشغول بکار هستند مشمول این طرح نخواهند بود.

سعی می کنیم بزودی متن تایپ شده را تقدیم خوانندگان و اعضای سایت کنیم.

طبقه بندی: شرکت مخابرات،

تاریخ : یکشنبه 3 بهمن 1395 | 12:07 ب.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات
با سلام و درود به محضر همکاران محترم ؛
 مبحث طرح طبقه بندی مشاغل

همانطور که قبلاً مطلع شدید به حول و قوه الهی وزارت کار ، کارشناس جدید را تعیین و پرونده مذکور را جهت ارزیابی و تطبیق به صورت مکتوب تحویل ایشان نمودند تا به زودی این مهم مبنی بر مستندات و نظریه حوزه اداره کل روابط کار وزارت انجام و مشکل مورد نظر مرتفع گردد . لذا شایسته است همکاران محترم از هرگونه تماس با حوزه مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت ، باب کارشناس تعیین شده و غیره جداً خودداری فرمایند . همانطور که میدانیم فضای مجازی بستری امن برای تبادل اطلاعات مورد نیاز ما نبوده و قطعاً مشکلاتی را به همراه دارد . به محض حصول نتیجه قطعاً همکاران محترم از طریق نمایندگان استانی مطلع خواهند شد . چنانچه مدارک مثمرالاثری برای این موضوع نزد شما می باشد می توانید از طریق نماینده استانتان به دبیر کانون ارسال نمایید تا در روند پرونده مورد استفاده قرار گیرد . همکاران محترم به شکر ایزد منان مشورتها و تبادل نظرهای لازم با تمام فعالان کشور صورت پذیرفته است . در ضمن، پاسخ به نامه انجمن همکاران محترم کردستان جهت قبول دادخواست دریافت گردیده است که به جناب آقای صالحی ریاست آن انجمن تقدیم می نماییم تا در زمان لازم نامه مذکور را اطلاع رسانی نمایند .
کانون و شورای هماهنگی کشورطبقه بندی: - کارگراران مخابرات روستای ودفاتر ICT،

تاریخ : یکشنبه 3 بهمن 1395 | 11:11 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات