تبلیغات
انجمن صنفی کارگری مراکز مخابرات روستای شهرستان سقز - مطالب دی 1395
بالاخره قرار شده است طرح بازنشستگی جدید مخابرات طی یکی دو روز آینده اعلام شود.

khabar-ekhtesasi-slide

مخابرات ما (اختصاصی) – آنقدر در این مورد خبر زده ایم که دیگر همه میدانند طرح بازنشستگی برای دیپلم و زیر دیپلم است.

این طرح نهایی شده و ظرف یکی دو روز آینده اعلام خواهد شد.

اجازه بدهید جزئیات آن را بر اساس اعلام رسمی مخابرات ایران رسانه ای کنیم.

فقط برای کسانی که سرشان توی حساب و کتاب است باید بگوییم : سی روز!

یعنی بازای هر سال سابقه کار, ۳۰ روز پاداش داده می شود که این پاداش علاوه بر پاداش معمول و ۳۰ روز در سال است.

یعنی بازای هر سال خدمت , ۶۰ روز پاداش خواهند گرفت.
طبقه بندی: شرکت مخابرات،

تاریخ : سه شنبه 28 دی 1395 | 11:33 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات
بازنشستگی بانوان با سابقه ۲۰ ساله بدون محدودیت سنینمایندگان مردم در خانه ملت، با بازنشستگی بانوان با سابقه ۲۰ سال بدون محدودیت سنی موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه 26 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی مواد ارجاعی لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور با الحاق یک ماده به این لایحه با 139 رأی موافق، 22 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 195 نماینده حاضر موافقت کردند. این پیشنهاد از طرف پروانه سلحشوری نماینده تهران ارائه شد.

به موجب این ماده الحاقی دستگاه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و عمومی غیردولتی تابع صندوق‌های بازنشستگی اعم از کشوری یا تأمین اجتماعی موظف شدند با درخواست بازنشستگی بانوان شاغل که دارای حداقل 20 سال سابقه خدمت هستند بدون محدودیت سنی موافقت کنند. میزان محاسبه حقوق آنها بر اساس تعداد سال‌های کارکرد و پرداخت حق بیمه‌شان خواهد بود.

منبع : خانه ملتطبقه بندی: - اجتماعی،

تاریخ : سه شنبه 28 دی 1395 | 11:24 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات
مدیرکل تعهدات قانونی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از افزایش ۱۰ درصدی مستمری مستمری‌بگیران از دی ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌ عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، سوگند سهیلی در توضیح این خبر گفت: مستمری تمامی بازماندگانی که سرپرست خانوارشان تا آخرین روز سال ۹۴ فوت شده باشد و بیمه‌شدگانی که بر اساس رای کمیسیون پزشکی تا همین روز از کار افتاده کلی شناخته شده باشند، بر اساس تصمیم جدید صندوق، ۱۰ درصد افزایش یافته است.


وی با اشاره به اینکه مبنای این افزایش مستمری از ابتدای سال ۹۵ خواهد بود تصریح کرد: تمامی معوقات ۹ ماهه گذشته که به واسطه این افزایش نرخ مستمری باید به مستمری‌بگیران پرداخت شود، به صورت یک‌جا در جریان پرداخت دی ماه به حساب مستمری بگیران واریز می‌شود.
طبقه بندی: - اجتماعی،

تاریخ : سه شنبه 28 دی 1395 | 10:59 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات
در حالی که طبق دستورالعمل سال گذشته وزارت کار،انعقاد قرارداد زیر یکسال در مشاغل دارای ماهیت مستمر ممنوع است؛ اما همچنان برخی کارفرمایان نسبت به انعقاد قراردادهای کمتر از یکسال اقدام می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، برخی کارفرمایان با کارگران خود قراردادهای یک ماهه منعقد می‌کنند؛ این را بررسی های میدانی هم نشان می دهد؛ در حالی که بر اساس دستورالعمل شماره ۴۰ روابط کار که ۱۹ خرداد سال گذشته ابلاغ شده، انعقاد قرارداد کار مدت موقت زیر یکسال، در کارهای دارای ماهیت مستمر مشروط به بقای کارگاه و کار، ممنوع است و کارفرمایان مکلف هستند در صورت انعقاد قرارداد موقت، قرارداد مزبور را حداقل به مدت یک سال منعقد کنند.

بر اساس مطالعات و اطلاعات به دست آمده در بسیاری از کشورهای صنعتی که نظام سرمایه داری در آنها حکمفرما است، حداقل ۲۵ درصد قراردادها «دائمی» هستند؛ در حالی که در ایران، سهم قراردادهای دائمی فقط ۵ درصد است و طبق آماری که اعلام می‌شود، بیش از ۹۰ درصد قراردادهای کار موقت هستند. این همان مصداق نقض امنیت شغلی در بین نیروی کار، به ویژه گروه‌های کارگری کشور است.

اما ظرفیت‌های قانونی کشور در خصوص ساماندهی قراردادهای موقت چه می‌گویند؟ بر اساس تبصره ۲ ماده ۷ قانون کار در کارهایی که طبیعت آنها جنبه مستمر دارد، در صورتی که مدتی در قرارداد ذکر نشود، قرارداد دائمی تلقی خواهد شد؛ اما گروه‌های کارگری معتقدند که کارفرمایان، از بخش انتهایی این تبصره که عنوان شده «در صورتی که مدتی در قرارداد ذکر نشود، قرارداد دائمی تلقی می‌شود» خود را مجاز به انعقاد قراردادهای موقت با کارگران کرده‌اند.

همچنین نمایندگان جامعه کارگری می‌گویند که کارفرمایان با رای از دیوان عدالت اداری، تفسیر می‌کنند که به استناد این عبارت، می‌توان با کارگران قرارداد موقت امضا کرد.

با این وصف می‌توان گفت به دلیل عدم شفافیت قانونی و حتی نبود نظارت بر اجرای دستورالعمل‌ها، با سوءاستفاده برخی کارفرمایان از مواد قانونی، قراردادهای موقت رواج یافته است و این خود به مفهوم تضییع حقوق کارگران است.

در حالی سهم بیش از ۹۰ درصدی قراردادهای موقت از کل قراردادها نگران کننده است که وزارت کار مکلف بود حداکثر مدت موقت برای کارهایی که طبیعت آنها جنبه غیرمستمر دارد را تهیه کند؛ اما هیچ خبری از اجرا و تهیه این آیین نامه هم نیست


طبقه بندی: - اجتماعی،

تاریخ : سه شنبه 28 دی 1395 | 10:41 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات
رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان این که افراد تازه متولد شده مشمول دریافت سهام عدالت نمی شوند گفت: هیچ ثبت نام جدیدی برای سهام عدالت در سال جاری تا ساماندهی کامل ثبت نام شدگان قبلی صورت نخواهد پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ پوری حسینی گفت: هدف از راه اندازی سامانه سهام عدالت، اطلاع رسانی به سهامداران در خصوص جزئیات ارزش سهام عدالت و نحوه آزاد سازی آن است.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه در هفته های آینده صفحات جدید این سامانه راه اندازی خواهد شد گفت: سامانه سهام عدالت در حال حاضر برای معرفی به سهامداران ایجاد شده و در هفته های آینده صفحات جدید مربوط به ارزش دارایی، صورتحساب کاربران در آن قابل دسترسی می باشد. بعلاوه سهامداران می توانند مبلغ پرداختی خود را در این سامانه مشاهده و در صورت تمایل اقدام به پرداخت آن نمایند.
پوری حسینی تصریح کرد: زمان آزادسازی سهام عدالت در سال 96 خواهد بود و تا پایان سال تنها صورتحساب و جزئیات مربوط به سهام در سامانه سهام عدالت برای آگاهی مشمولین قابل دسترسی است و نکته قابل توجه این که با توجه به اتمام مهلت ده ساله سهام عدالت که در اسفند سال 94 پایان پذیرفته است، سود عملکرد شرکتهای سرمایه پذیر در سال 95 به سهامداران تعلق خواهد داشت ولی ارائه برگه سهام عدالت به سهامداران به هیچ عنوان در سال جاری صورت نخواهد گرفت.
وی در این باره ادامه داد: ارائه برگه های سهام عدالت از نیمه دوم سال 96 و تا پایان آن صورت خواهد گرفت و در سال جاری تنها سهامداران می توانند ارزش و صورت عملکرد سهام خود را در این سامانه مشاهده کنند.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی در پایان خاطرنشان کرد: سهام عدالت در حال حاضر مربوط به افرادی می شوند که در سالهای گذشته ثبت نام کرده اند و افرادی که در این میان از دنیا رفته اند سهام آنها محفوظ است.
وی با بیان این که که افراد تازه متولد شده مشمول دریافت سهام عدالت نمی شوند گفت: هیچ ثبت نام جدیدی برای سهام عدالت در سال جاری تا ساماندهی کامل ثبت نام شدگان قبلی صورت نخواهد پذیرفت.طبقه بندی: - اقتصادی،

تاریخ : سه شنبه 28 دی 1395 | 09:16 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات

ایلنا: سازمان خصوصی سازی با انتشار اطلاعیه ای از تسویه بدهی‌های خریدار سهام کنترلی شرکت مخابرات ایران و انصراف این سازمان از فسخ قرارداد منعقده خبر داد.

به گزارش ایلنا، سازمان خصوصی سازی با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: پیرو اطلاعیه قبلی این سازمان به آگاهی می رساند نظر به این که خریدار سهام کنترلی شرکت مخابرات ایران در مهلت تعیین شده اقدام به تسویه بدهیهای معوق خود نمود، لذا این سازمان از تصمیم فسخ قرارداد منعقده با خریدار منصرف شد.
طبقه بندی: شرکت مخابرات،

تاریخ : یکشنبه 26 دی 1395 | 09:16 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات
سخنگوی شرکت مخابرات ایران از پرداخت بدهی‌های این شرکت به سازمان خصوصی‌سازی خبر داد و افزود: سیاست اصلی شرکت در برنامه ره نگاشت افزایش سرویس های ارزش افزوده با توجه به نیاز مشتریان است. سخنگوی شرکت مخابرات ایران از پرداخت بدهی‌های این شرکت به سازمان خصوصی‌سازی خبر داد و افزود: سیاست اصلی شرکت در برنامه ره نگاشت افزایش سرویس های ارزش افزوده با توجه به نیاز مشتریان است.بدهی مخابرات پرداخت شد/ ارتقاء برند شرکت مخابرات ایران در دستور کار

 

محمد رضا بیدخام، سرپرست روابط عمومی شرکت مخابرات ایران از پرداخت بدهی‌های مخابرات در روز چهارشنبه بیست‌ودوم دی‌ماه خبر داد و گفت: در این شرایط انتظار می‌رود، بحث فسخ قرارداد این شرکت که قبل تراز سوی سازمان خصوصی‌سازی مطرح شده بود منتفی شود.


 

وی ازعملیاتی شدن ره نگاشت که از ابتدای سال 95 مدون شده است خبرداد و گفت: قاعدتا یک شرکت، هیات مدیره دارد که کارها با فرماندهی شرکت مخابرات ایران انجام می شود و همه شرکتها در قالب منطقه ای فعالیت می کنند.

 

تسری فرهنگ ره نگاشت در استانها

مهندس بیدخام بر ضرورت تسری فرهنگ ره نگاشت در استان ها تاکید کرد و گفت : لازم است بدنه شرکت در جریان برنامه های ره نگاشت قرار گیرند و برنامه ما در این زمینه بلند مدت است.

 

وی به عمده برنامه های ره نگاشت تحول اشاره کرد و ادامه داد: همگرایی تلفن ثابت و همراه ، ساده سازی خدمات دیجیتال همه جا، همه وقت، توجه به اصل مشتری مداری با چشم انداز پیشرو در خدمات ارایه یکپارچه دیجیتال و سفارش سازی شده، براساس خواسته های مشتری ،در کلاس جهانی، از عمده برنامه های این طرح تحولی است.

 

سخنگوی شرکت مخابرات ایران ادامه داد:‌ سیاست اصلی شرکت در برنامه ره نگاشت افزایش سرویس های ارزش افزوده با توجه به نیاز مشتریان است.


ضرورت نیازسنجی توسط واحدهای تجاری شرکت مخابرات ایران

 

او در پاسخ به سوالی که با افزایش تکنولوژی های ارتباطی و گسترش نیازها، مخابرات در رقابت با اپراتورها، به چه طریقی نیاز سنجی مشترکان را انجام می دهد؛‌ افزود: نیازسنجی از طریق واحدهای تجاری شرکت صورت می گیرد که در زمینه نیاز سنجی هایی انجام شده  است ، با تغییر و تحولی که در بحث فنی وکیفیت زیرساختهای ارتباطی به وجود می آِید ؛ سعی می کنیم سرویس ها ی مورد نیاز مشترکین در اکثر نقاط کشور، ارایه شود.

 

اعتبار شرکت مخابرات ایران جزء سرمایه های اصلی این شرکت است


سرپرست روابط عمومی شرکت مخابرات ایران، در خصوص شرایط رقابتی مخابرات با سایر اپراتورهاتوضیح داد: امروز بخش بسیار مهمی از سرمایه هر شخص، هر نهاد و هر دستگاهی را "اعتبار" آن تشکیل می‌دهد. این اعتبار نیز، مثل هر چیز دیگری در نام و نشان آن حضور پیدا می کند. به‌عبارت‌دیگر، امروز نام و نشان اشخاص، نهادها و دستگاه‌ها نه‌ تنها مایملک معنوی آن‌ها بلکه سرمایه‌های منقول و قابل‌خرید و فروش به‌حساب می‌آیند.

 

وی ادامه داد: به همین نسبت، یکی از مهم‌ترین مسائل، و به‌ویژه در فضای رقابتی کسب‌وکار، حفظ و مهم‌تر از آن، به ارتقا این اعتبار مربوط است. در واقع، علاوه بر صیانت از اعتبار، بایستی در جهت ارتقاء آن تلاش کرد.

 

سخنگوی شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه شرکت مخابرات ایران، به عنوان قدیمی‌ترین، با تجربه‌ترین و گسترده‌ترین اپراتور مخابراتی کشور، یکی از معتبرترین برندهای تجاری و خدماتی کشور است گفت : بنا داریم ضمن صیانت از حقوق مشتریان که از محورهای اصلی ره ‌نگاشت پنج‌ساله تحول است، برند شرکت را ارتقاء دهیم.
طبقه بندی: شرکت مخابرات،

تاریخ : یکشنبه 26 دی 1395 | 08:37 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات

مدیرعامل توسعه اعتماد مبین درباره سررسید مهلت 15 روزه رئیس‌جمهور برای تسویه اقساط فروش مخابرات، گفت: مصوبه چند روز دیرتر ابلاغ شده و تاریخ تسویه تا 20 دی ماه نبوده و هنوز دو سه روز از مهلت باقی مانده است.

مهدی صفری در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که مهلت 15 روزه رئیس‌جمهور که بنا بر اعلام سازمان خصوصی‌سازی پنجم تا بیستم دی ماه بود، امروز به پایان می‌رسد و آیا خریدار سهام عمده مخابرات بدهی‌ها را امروز تسویه می‌کند،‌ گفت: هنوز از مهلت باقیمانده است؛ تاریخ ابلاغ نامه چند روز دیرتر بوده که در نتیجه هنوز دو سه روز مهلت باقی مانده است.خبرگزاری فارس: موعد پرداخت بدهی مخابرات 20 دی ماه نیست/ 3 روز مهلت داریم

مدیرعامل توسعه اعتماد مبین اضافه کرد: تسویه بدهی در دست انجام است. 

به گزارش فارس، از اقساط سال 95 فروش مخابرات یک قسط حدود 500 میلیون تومانی باقی مانده که حدود 50 میلیارد تومان آن پرداخت شده است. 
طبقه بندی: شرکت مخابرات،

تاریخ : دوشنبه 20 دی 1395 | 09:35 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات

شمار مشمولان طرح سهام عدالت تا به امروز 49 میلیون و 132 هزار و 251 نفر و ارزش کلی سهام آنها 476 هزار و 183 میلیارد و 60 میلیون ریال برآورد شده است.

 به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ شمار مشمولان طرح سهام عدالت تا به امروز 49 میلیون و 132 هزار و 251 نفر و ارزش کلی سهام آنها 476 هزار و 183 میلیارد و 60 میلیون ریال برآورد شده است.

برپایه این گزارش، در گروه یک، مددجویان طرح شهید رجایی، کمیته امداد، کودکان و زنان بی سرپرست، کودکان بدسرپرست، معلولان نیازمند خانواده های دارای معلول، آسیب دیدگان اجتماعی و رزمندگان داوطلب فاقد شغل با جمعیت سهامداری هفت میلیون و 571 هزار و 377 نفر و ارزش سهام 72 هزار و 998 میلیارد و 690 میلیون و 750 هزار ریال قرار دارند.

در گروه دو، روستاییان سرپرست خانوار فاقد شغل و کارگر فصلی و ساده روستایی، از کار افتادگان و خانواده های فاقد سرپرست یا سرپرست زن روستایی شغل با جمعیت سهامداری پنج میلیون و 535 هزار و 540 نفر و ارزش سهام 52 هزار و 215 میلیارد و 150 میلیون و 800 هزار ریال؛ در گروه سه، کارکنان شاغل در دستگاه های اجرایی، بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی با جمعیت سهامداری 13 میلیون و 795 هزار و 604 نفر و ارزش سهام 135 هزار و 61 میلیارد و 309 میلیون و 920 هزار ریال قرار دارند.

در گروه چهار، والدین، همسر و فرزندان شهید و افراد تحت تکفل آنان، جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنان با جمعیت سهامداری یک میلیون و 259 هزار و 863 نفر و ارزش سهام 12 هزار و 226 میلیارد و 904 میلیون و 150 هزار ریال و در گروه پنج، دختران کارگر مجرد و زنان کارگر سرپرست خانوار (مشمول قانون کار) با جمعیت سهامداری 6 هزار و 900 نفر و ارزش سهام 68 میلیارد و 597 میلیون و 40 هزار ریال قرار گرفته اند.

گروه 6 همه روستاییان و عشایر با جمعیت سهامداری 11 میلیون و 286 هزار و 782 نفر و ارزش سهام 108 هزار و 421 میلیارد و 747 میلیون و 880 هزار ریال را شامل می شود و در گروه هفت، خادمان مساجد، حسینیه ها و امام زاده ها و اماکن زیارتی متبرکه با جمعیت سهامداری 31 هزار و 310 نفر و ارزش سهام 301 میلیارد و 73 میلیون و 580 هزار ریال حضور دارند.

گروه های هشت، 9 و 10 به ترتیب شامل طلاب حوزه های علمیه سراسر کشور با جمعیت سهامداری 167 هزار و 697 نفر و ارزش سهام یک هزار و 657 میلیارد و 259 میلیون و 770 هزار ریال؛ بیماران خاص با جمعیت سهامداری 11 هزار و 170 نفر و ارزش سهام 107 میلیارد و 792 میلیون و 550 هزار ریال و کارکنان ستادهای نمازجمعه با جمعیت سهامداری 6 هزار و 735 نفر و ارزش سهام 65 میلیارد و 133 میلیون و 130 هزار ریال هستند.

همچنین در گروه 11 کارکنان هیات‌های تحریریه رسانه‌ها (خبرنگاران) با جمعیت سهامداری هشت هزار و 679 نفر و ارزش سهام 86 میلیارد و 279 میلیون و 980 هزار ریال و بالاخره در گروه های 12 تا 18دست‌اندرکاران امر شناسایی و واگذاری سهام عدالت، مددجویان و کارکنان موسسه های خیریه، فعالان قرانی، قالیبافان، زندانیان آزادشده (مددجویان تحت پوشش مراکز مراقبت از زندانیان آزاد شده)، درخواست کنندگان مردمی و کارگران فصلی و ساختمانی در مجموع با جمعیت سهامداری 9 میلیون و 450 هزار و 594 نفر و ارزش سهام 92 هزار و 973 میلیارد و 120 میلیون و 450 هزار ریال قرار دارند.
طبقه بندی: - اقتصادی،

تاریخ : یکشنبه 19 دی 1395 | 02:03 ب.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات

سامانه رسمی سهام عدالت به نشانی samanese.ir از امروز راه‌اندازی شد و قابل استفاده می باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ سامانه رسمی طرح توزیع سهام عدالت به نشانی samanese.ir از امروز راه‌اندازی شد و توسط مشمولین و مراجعه‌کنندگان قابل استفاده می‌باشد.

بر اساس این گزارش، این سامانه در راستای اطلاع‌رسانی از آخرین خبرها و اطلاعیه‌های مربوط به سهام عدالت طراحی و راه‌اندازی شده است و مشمولین و علاقه‌مندان می‌توانند علاوه بر آگاهی از خبرهای این حوزه با مراجعه به بخش پرسش و پاسخ، نسبت به رفع سوالات و ابهامات خود در زمینه سهام عدالت اقدام کنند.

گفتنی است؛ این سامانه که تنها سامانه رسمی کشور در خصوص سهام عدالت می‌باشد در آینده بستری را فراهم خواهد آورد تا مشمولین با مراجعه به آن صورتحساب سهام عدالت خود را مشاهده و از جزئیات آن با خبر شوند که این موضوع نیز از طریق همین سامانه، اطلاع رسانی خواهد شد.
طبقه بندی: - اقتصادی،

تاریخ : یکشنبه 19 دی 1395 | 02:00 ب.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات
 رئیس هیات مدیره اعتماد مبین: بدهی مخابرات را تسویه می‌کنیم

رئیس هیات مدیره مالک سهام مخابرات ایران گفت: مخابرات به سازمان خصوصی سازی ۴۴۰ میلیارد تومان بدهی معوقه دارد که با تفاهم صورت گرفته، تا روز دوشنبه هفته آینده این مبلغ را پرداخت می کند.


سیدمصطفی سیدهاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به دستور رئیس جمهور برای لغو موضوع فسخ قرارداد خرید شرکت مخابرات ایران که چندی پیش از سوی سازمان خصوصی سازی مطرح شده بود، گفت: با توافق صورت گرفته با سازمان خصوصی سازی، سهامدار مدیریتی بلوک مخابرات ایران تا روز دوشنبه هفته آینده، بدهی معوقه را پرداخت خواهد کرد.


وی با بیان اینکه تاکنون موفق به پرداخت ۱۳ قسط خرید مخابرات شده ایم، گفت: هر قسط مخابرات مبلغ ۴۹۸ میلیارد تومان است که تاکنون مبلغ ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به صورت اقساط به دولت پرداخت شده است.


سیدهاشمی با اشاره به اینکه در زمان خرید مخابرات مبلغ یکهزار و ۵۶۰ میلیارد تومان را به صورت پیش پرداخت داده ایم، ادامه داد: با مبالغ تفاوت کارمزد در مجموع تا به امروز برای خرید سهام مدیریتی مخابرات (۵۰ درصد به علاوه یک سهم)، کنسرسیوم توسعه اعتماد مبلغ ۷۷۰۰ میلیارد تومان به دولت پرداخت کرده است.


رئیس هیات مدیره اعتماد مبین، افزود: هم اکنون ۱۰ درصد از قسط چهاردهم را از مبلغ ۴۹۸ میلیارد تومان پرداخت کرده ایم و مبلغ ۴۴۰ میلیارد تومان باقی مانده را نیز تا روز دوشنبه هفته آینده پرداخت خواهیم کرد و دیگر اقساط معوقه نخواهیم داشت.


وی تاکید کرد: تا سال آینده تنها دو قسط باقی می ماند و اقساط خرید شرکت مخابرات ایران نیمه دوم سال آینده به اتمام می رسد.


به گزارش مهر، کنسرسیوم توسعه اعتماد ۵۰ درصد به علاوه یک سهم از شرکت دولتی مخابرات ایران را به عنوان سهام مدیریتی این شرکت در سال 1388 و در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی خریداری کرد.


چندی پیش به دلیل عدم پرداخت به موقع اقساط خرید این شرکت، سازمان خصوصی سازی در اطلاعیه ای از فسخ این قرارداد خبر داده بود
طبقه بندی: شرکت مخابرات،

تاریخ : شنبه 18 دی 1395 | 12:58 ب.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات

سازمان خصوصی سازی در مورد فسخ قرارداد واگذاری سهام بلوکی شرکت مخابرات ایران در اطلاعیه‌ای مهلت ۱۵ روزه برای تسویه بدهی آنها را صادر کرد.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس؛ تازه ترین خبرهای دریافتی از سازمان خصوصی سازی حاکی است، بر اساس درخواست سرمایه‌گذاری توسعه اعتماد مبین از ریاست جمهوری مقرر شده در صورتی که ظرف پانزده روز (پنجم الی بیستم دیماه) کلیه بدهی‌های طرف قرارداد پرداخت شود اقدام سازمان خصوصی سازی برای فسخ قرارداد مخابرات منتفی شود.خبرگزاری فارس: مهلت ۱۵ روزه سازمان خصوصی سازی به اعتماد مبین برای تسویه بدهی

سازمان خصوصی سازی در اطلاعیه خود آورده که « نظر به اینکه در مورد اقدام این سازمان مبنی بر فسخ قرارداد واگذاری سهام بلوکی شرکت مخابرات ایران، اخباری ناقص و در برخی موارد ناصحیح و جهت‌دار انتشار یافته است به اطلاع می‌رساند:
بر اساس درخواست شماره م-487-9-94 مورخ 30/9/1395 که از سوی طرف قرارداد تقدیم مقام محترم ریاست جمهوری شده و دستور مورخ 4/10/1395 صادره، مقرر شده است، در صورتی که ظرف پانزده روز (پنجم الی بیستم دیماه) کلیه بدهی‌های طرف قرارداد پرداخت شود، اقدام سازمان منتفی شود.

همچنین به موجب دستور موقت هیأت داوری موضوع ماده ‹30› قانون اجرای سیاستهای کلی اصل ‹44› قانون اساسی در پرونده کلاسه 21/95/د/ﻫ مورخ 8/10/1395 که در تاریخ 12/10/1395 به این سازمان واصل شده است تا زمان رسیدگی به خواسته شرکت توسعه اعتماد مبین در خصوص فسخ قرارداد، این سازمان به طور موقت و تا رسیدگی به اصل خواسته خواهان از انتقال سهام شرکت منع شده است. بنابراین سازمان منتظر اقدام خریدار سهام برای انجام کلیه تعهدات و پرداخت تمامی دیون معوقه تا بیستم دیماه سالجاری می‌باشد.»
طبقه بندی: شرکت مخابرات،

تاریخ : سه شنبه 14 دی 1395 | 09:50 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات
در اواخر هفته گذشته برای رسیدگی به درخواست کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین مبنی بر توقف فسخ قرارداد واگذاری بلوک ۵۰ درصد به علاوه یک سهمِ مخابرات ایران به این کنسرسیوم، هیئت داوری تشکیل شد ولی هنوز رایِ آن مشخص نشده است.
فسخ واگذاری سهام مخابرات به اعتماد مبین به کجا رسید؟

به گزارش سیتنا، میرعلی اشرف عبدلله پوری حسینی در پاسخ به این پرسشِ ایسنا که آیا رای هیات داوری در موضوع فسخ واگذاری بلوک ۵۰ درصد به علاوه یک سهم مخابرات ایران به کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین مشخص شده است؟ گفت: تا به امروز چیزی به ما ابلاغ نشده است.

معاون وزیر اقتصاد در پاسخ به اینکه در جلسه هیات داوری چه صحبت هایی رد و بدل شده است، گفت: من از  صحبتها کاملا اطلاع دارم ولی نیازی به انعکاس آن ها نیست. اگر هیات داوری به جمع بندی برسد و رای ای صادر شود حتما به طرفین ابلاغ می کنند.

در روزهای گذشته شرکت توسعه اعتماد مبین دادخواستی داده که عملیات اجرایی فسخ قرارداد واگذاری بلوک ۵۰ درصد به علاوه یک سهم مخابرات به این شرکت موقتا متوقف شود که در این مورد هیات داوری تشکیل شده است.

در هفته گذشته سازمان خصوصی سازی تاکید کرد که موضوع جلسه داوری به هیچ وجه راجع به لغو یا عدم لغوِ فسخ قرارداد نبوده است. بلکه موضوع اش تنها "توقف موقت یا عدم توقف" است.  همچنین این سازمان گفته تا زمان اعلام رای هیات داوری روند فسخ معامله جلو می رود.

در اواسط سال ۱۳۸۸ بلوک ۵۰ درصدی به علاوه یک سهم شرکت مخابرات ایران به کنسرسیوم اعتماد مبین واگذار  شد اما چندی پیش سازمان خصوصی‌سازی با صدور اطلاعیه‌ای رسما اعلام کرد که به دلیل بدهی های معوق کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین، قراردادِ این واگذاری فسخ شده است.
طبقه بندی: شرکت مخابرات،

تاریخ : شنبه 11 دی 1395 | 08:47 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات
سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفت: پس از اعلام فسخ قرارداد فروش شرکت مخابرات توسط سازمان خصوصی‌سازی، رایزنی سهامدار عمده مخابرات با سازمان خصوصی‌سازی ادامه دارد و نتیجه مذاکرات امیدوارکننده است.
رایزنی سهامدار عمده مخابرات با سازمان خصوصی‌سازی برای پرداخت بدهی

به گزارش سیتنا، محمدرضا بیدخام در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، درباره موضوع فسخ قرارداد فروش شرکت مخابرات ایران توسط سازمان خصوصی‌سازی گفت: این موضوع در حیطه اختیارات سهامداران است اما در این‌باره سهامداران عمده شرکت مخابرات ایران رایزنی‌هایی را از پیش با سازمان‌ خصوصی‌سازی در دست انجام داشتند و پس از اعلام فسخ قرارداد نیز این رایزنی‌ها ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون نتیجه هماهنگی‌ها و رایزنی‌های انجام شده مثبت و امیدوارکننده بوده، گفت: تا رسیدن به توافق نهایی نمی‌توان نتیجه قطعی را اعلام کرد.

وی ادامه داد: سهامدار عمده شرکت مخابرات ایران هماهنگی‌هایی را برای پرداخت بخش‌هایی از بدهی انجام داده است.
طبقه بندی: شرکت مخابرات،

تاریخ : شنبه 4 دی 1395 | 09:55 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اختلاف مالی مالکان مخابرات با سازمان خصوصی سازی حل می شود و این موضوع مشکلی برای سهامداران ایجاد نمی کند.
برات قنبری: خبری از فسخ قرارداد خریدار مخابرات نیست

به گزارش سیتنا، مهندس برات قنبری در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد آخرین وضعیت اختلاف میان سازمان خصوصی سازی با مالکان سهام مدیریتی شرکت مخابرات ایران و اعلام فسخ این قرارداد، اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران در بورس است و اختلاف مالی مالکان هیچ ارتباطی با سهام این شرکت و سهامداران آن ندارد.

رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با تاکید براینکه خبری از فسخ قرارداد خرید مخابرات نیست، ادامه داد: بخش مدیریت مجموعه مخابرات ایران از مالکیت آن جدا است و اختلاف مالی با سازمان خصوصی سازی قابل حل بوده و حل می شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه موضوع فسخ قرارداد واگذاری مخابرات به عنوان بزرگترین معامله تاریخ خصوصی سازی کشور به همین راحتی ممکن نیست و باید فرآیندهای بسیاری طی شود، گفت: فسخ قرارداد اصلا ضرورتی ندارد. چراکه هیچکس به دنبال پس گرفتن مخابرات نیست.

مهندس قنبری با تاکید براینکه دولت موافق بازگرداندن مخابرات نیست و علاقه ای به این موضوع ندارد، خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات ایران در بورس است و براساس قانون نظارت بورس به فعالیت خود ادامه می دهد. مالکان این شرکت نیز مشکلات مالی را رفع خواهند کرد.

گفتنی است، سازمان خصوصی سازی هفته گذشته فسخ قرارداد با مالک بلوک مدیریتی شرکت مخابرات ایران را به دلیل عدم انجام تعهدات مالی اعلام کرد.

بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی و با هدف خصوصی سازی، کنسرسیوم اعتماد مبین ۵ مهر سال ۱۳۸۸ توانست ۵۰ درصد بعلاوه یک سهم از سهام شرکت مخابرات ایران را به ارزش ۷۸۰۰ میلیارد تومان خریداری کند. این معامله بزرگترین معامله تاریخ خصوصی سازی کشور شد.
طبقه بندی: شرکت مخابرات،

تاریخ : شنبه 4 دی 1395 | 09:52 ق.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات