تبلیغات
انجمن صنفی کارگری مراکز مخابرات روستای شهرستان سقز - مرگ 3 نفر در کرمانشاه بر اثر مصرف قارچ سمی/ 8 نفر در نوبت پیوند کبد در بیمارستان نمازی شیراز

مدیر مرکز روابط عمومی حوادث و فوریت های پزشکی استان کرمانشاه از مرگ 3 نفر براثر مصرف قارچ های سمی در این استان خبرداد.

اکبر آزادی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: از نیمه اول اردیبشت تاکنون 107 نفر به بیمارستان ها و مراکز درمانی استان کرمانشاه بر اثر مصرف قارچ های سمی مراجعه کرده‌اند.
 
آزادی افزود:24  نفر از این افراد به مشکل کبدی برخوردند که از این تعداد به رغم تلاش پزشکان و کادر درمانی 3 نفر فوت شد و 1 نفر تاکنون پیوند کبد شده و 7 نفر در بخش های ویژه بستری شده اند و 13 نفر امروز بعد از مداوا از بیمارستان ترخیص می شوند.

وی گفت: 50 نوع قارچ در استان کرمانشاه وجود دارد که در فصل بهار بعد از بارندگی و رعد و برق از زمین می روید که متاسفانه تشخیص سمی و غیرسمی بودن آنها بسیار مشکل است و عده‌ای بدون توجه به این موضوع از این قارچ‌ها استفاده کرده و مسموم  شدند.

آزادی با بیان اینکه سالانه تعدادی از هم استان‌های ما به دلیل خوردن قارچ سمی مسموم می‌شوند افزود: درد شکم، تهوع، استفراغ و ضعف و بی‌حالی  از نشانه‌های این نوع مسمومیت بوده که فرد مسموم شده سریعا باید به مراکز درمانی مراجعه کند.تاریخ : یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 | 01:16 ب.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات