دوشنبه / ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ / ۱۸:۴۸
 
فرصت کمیسیون صنایع به وزیر ارتباطات برای آماده سازی مستندات

http://cdn.isna.ir/d/2016/06/29/3/57311483.jpg?ts=1484427484009

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون، شش نفر از نمایندگان مجلس سوالاتشان را از محمود واعظی پرسیدند که ۲ نفر قانع و ۴ نفر بقیه قانع شدن یا نشدن خود را منوط به بررسی کاشناسی مستنداتی کردند که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ۲ تا ۱۰ روز فرصت دارد آنها را آماده کند.

سعید باستانی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: آقایان پورابراهیمی، جاسمی، قاضی‌پور، دلخوش، محمودزاده و حاجی دلیگانی سوالاتی در خصوص علت انحصار در تولید کابل تلفن در برخی کارخانجات و علت افزایش واگذاری تلفن ثابت در کشور، علت فعال شدن رومینگ روی خط تلفن همراه و علت آنتن دهی ضعیف تلفن همراه در استان کرمانشاه، عدم توجه به دفاتر آی سی تی روستایی و عدم توجه به معیشت و رفاهی کارکنان شرکت مخابرات ایران، عدم برخورد با افراد ضدانقلاب و معاند در فضای مجازی، علت ضعف گسترده در مدیریت شرکت مخابرات و فقدان امکانات مخابراتی و اینترنتی در اغلب روستاهای کشور و عدم کنترل محتوای فضای مجازی مطرح کردند.
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس از قانع شدن قاضی پور و پورابراهیمی سخن گفت و افزود: سایر نمایندگان سوال کننده به وزیر از ۲ تا ۱۰ روز فرصت دادند تا توضیحات مستند خود را آماده و ارائه کنند.
وی تصریح کرد: وزیر در پاسخ به دلیل افزایش قیمت واگذاری تلفن ثابت گفت که در گذشته ۵۰ هزار تومان هنگام ثبت نام و بقیه مبلغ روی قبوض تلفن ثابت از مشترکان دریافت میشد. هزینه هر خط تلفن ثابت در مناطق دورافتاده بین ۷۰۰ تا ۷۵۰ هزار تومان است، با این استدلال میانگین قیمت در مناطق مختلف کشور ۲۰۰ هزار تومان تعیین شد که نیمی از این مبلغ را هنگام ثبت نام و نیم دیگر در قسط ۱۲ ماهه از مشترکان دریافت می‌شود.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از اصرار نمایندگان سوال کننده بر ارائه مستندات مستدل توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای بررسی دقیق ادعاهای مطرح شده سخن گفت.
باستانی ادامه داد: بسته به نوع سوال قرار شد ۲ تا ۱۰ روز نمایندگان سوال کننده با وزیر و معاونان وزیر جلسه مشترک برگزار کنند و بعد، نظر خود را درباره قانع شدن یا نشدن به کمیسیون اعلام کنند.طبقه بندی: - وزارت ارتباطات ،

تاریخ : سه شنبه 12 بهمن 1395 | 01:47 ب.ظ | نویسنده : صادق یوسفیان (مولان آباد) | نظرات